Mateřská škola
Pardubice-Polabiny, Brožíkova 450

Celé Česko čte dětem"Celé Česko čte dětem" to je název celostátního projektu, který usiluje o osvětu veřejnosti v oblasti pozitivního přínosu pravidelného předčítání dětem. Naše mateřská škola je do projektu zapojena již třetím rokem. Mimo pravidelné čtení v rámci dopoledního i odpoledního programu, návštěv místní knihovny a dílčích vzdělávacích činností, které vedou k rozvoji předčtenářské gramotnosti jsme se již potřetí připojili k takzvanému ,,Týdnu čtení". 

Letošní ročník akce byl spojen s oslavou svátku dětí. Již od rána se děti s paní učitelkami na jednotlivých třídách sešly ke společnému čtení a prohlížení svých oblíbených knížek, které si děti donesly z domova. V rámci projektu byly na třídy zakoupeny nové knihy do dětských knihovniček. Přihlášením akce na portálu Celé Česko čte dětem, jsme pro všechny děti obdržely krásné záložky do knížek. Mateřská škola zajistila všem dětem nafukovací balónky pro radost a pro předškoláčky navíc památeční náramky s logem projektu. 

V průběhu dopoledne se děti proměnily v pohádkové bytosti. Na třídách proběhla promenáda a představení masek. Následně se děti vydaly na školní zahradu plnit pohádkové úkoly, které pro ně připravily paní  učitelky. Posbírat dvacet perel v trávě, zajistit živou a mrtvou vodu i prsten pro krasnou Zlatovlásku nebo vyčistit zámek od pichlavých růží a zachránit  Šípkovou Růženku před kletbou zlé sudičky, nebylo úplně jednoduché. Dětem se však podařilo vyřešit všechny pohádkové úkoly, z čehož měly upřímnou radost. 

 
Fotografie z akce naleznete ve Fotogalerii: Z pohádky do pohádky
 
 
cccccc.JPG
 
 
 
Na jednotlivé třídy byly zakoupeny tyto publikace:
 
c.JPG
 
zdar 2cs.JPG
 
 
IMG_5332.JPG
 
ccccc.JPG
 
PiPi.jpg
 
zdar 2cccc.JPG
 
zdar 2b.JPG

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29
Kroužek “Pramínek”
Vzdělávací centrum SFÉRA - třída Mravenci
30
Společné focení tříd
4. lekce IN-LINE - poslední
31
Den dětí v MŠ
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12
Pramínek - vystoupení pro rodiče dětí, od 16:00 na třídě Hvězdička
13
Třída Sluníčko - pasování předškoláků
14 15 16
17 18 19
Třída Mravenci - rozloučení s předškoláky od 16:00
Zrcadlo umění - třídy Mravenci, Čmeláci
20
Třída Sluníčko - Svatojánská slavnost
Třída Čmeláci - rozloučení s předškoláky od 16:00
21 22 23
24 25
VÝLET - ZOO Dvůr Králové - třída Mravenci, Čmeláci, Myšky
VÝLET - ZOOPARK Stěžery - třída Berušky, Hvězdička, Sluníčko, Měsíček
26 27 28 29 30