Mateřská škola
Pardubice-Polabiny, Brožíkova 450

Fulltextové vyhledávání

Celé Česko čte dětem"Celé Česko čte dětem" to je název celostátního projektu, který usiluje o osvětu veřejnosti v oblasti pozitivního přínosu pravidelného předčítání dětem. Naše mateřská škola je do projektu zapojena již třetím rokem. Mimo pravidelné čtení v rámci dopoledního i odpoledního programu, návštěv místní knihovny a dílčích vzdělávacích činností, které vedou k rozvoji předčtenářské gramotnosti jsme se již potřetí připojili k takzvanému ,,Týdnu čtení". 

Letošní ročník akce byl spojen s oslavou svátku dětí. Již od rána se děti s paní učitelkami na jednotlivých třídách sešly ke společnému čtení a prohlížení svých oblíbených knížek, které si děti donesly z domova. V rámci projektu byly na třídy zakoupeny nové knihy do dětských knihovniček. Přihlášením akce na portálu Celé Česko čte dětem, jsme pro všechny děti obdržely krásné záložky do knížek. Mateřská škola zajistila všem dětem nafukovací balónky pro radost a pro předškoláčky navíc památeční náramky s logem projektu. 

V průběhu dopoledne se děti proměnily v pohádkové bytosti. Na třídách proběhla promenáda a představení masek. Následně se děti vydaly na školní zahradu plnit pohádkové úkoly, které pro ně připravily paní  učitelky. Posbírat dvacet perel v trávě, zajistit živou a mrtvou vodu i prsten pro krasnou Zlatovlásku nebo vyčistit zámek od pichlavých růží a zachránit  Šípkovou Růženku před kletbou zlé sudičky, nebylo úplně jednoduché. Dětem se však podařilo vyřešit všechny pohádkové úkoly, z čehož měly upřímnou radost. 

 
Fotografie z akce naleznete ve Fotogalerii: Z pohádky do pohádky
 
 
cccccc.JPG
 
 
 
Na jednotlivé třídy byly zakoupeny tyto publikace:
 
c.JPG
 
zdar 2cs.JPG
 
 
IMG_5332.JPG
 
ccccc.JPG
 
PiPi.jpg
 
zdar 2cccc.JPG
 
zdar 2b.JPG

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6
Třídní schůzka - třída "Měsíček"
7
Třídní schůzka - třída "Čmeláci"
Koncert skupiny "Mixle v Piksle" pro děti
8
Třídní schůzka - třída "Sluníčko"
Třídní schůzka - třída "Hvězdička"
9 10 11
12 13
Třídní schůzka - třída "Berušky"
14
Třídní schůzka - třída "Myšky"
15
Třídní schůzka - třída "Mravenci"
16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2